Kurs: 1024

Datum: 2010-04-13 - 2010-06-01

Veckodag: Tisdag

Tid: 18.00-21.00

Antal timmar: 24

Pris: 2650 kr

Kursplats: Stockholms Improvisationsteater

Kursledare: Janne Berg

MASTER/Bli en bättre improvisatör!

Fördjupningskurs med teaterns konstnärliga ledare

Förkunskap: bas, breddning och träning på Stockholms Improvisationsteater

Denna kurs vänder sig till dig som har gått minst 5 terminer på Stockholms Improvisationsteater och vill bli en bättre improvisatör. Under åtta kurstillfällen kommer du få en rejäl dos individuell feedback och möjlighet att arbeta med ditt personliga uttryck som improvisatör.
Målet är att du ska bli en säkrare improvisatör framförallt i ditt möte med publik och medspelare. Du får öva alla dina 8 improvisatoriska förmågor och möjlighet att ta nästa steg som improvisatör.

Kursen kommer att ha Uppspel/MasterRookieföreställning Söndag 30 maj kl.15.00.

Kursledare är Janne Berg som är en av dom konstnärliga ledarna på Stockholms Improvisationsteater. Han har varit med och utvecklat, regisserat och spelat med i teaterns föreställningar dom senaste 16 åren. Janne har spelat för prinsessor,undervisat professorer samt intervjuat ett antal A(DHD) kändisar i föreställningen Personakt.

Kvällskurs

En gång i veckan


Ja, jag vill anmäla mig nu! (reservplatser finns kvar)

Reservplats?

Kursanmälan ska betalas senast 14 dagar innan kursstart. Om anmälningar inte betalas i tid finns dessa tillgängliga för personerna på reservlistan.

Improkalender

Vi är tillbaka!

Sensommar och vi är tillbaka på teatern. Kurserna börjar fyllas på med anmälningar. Vi planerar föreställningar i höst och städar teatern.


Kvällskurser med platser kvar

Helgkurser med platser kvar